Eğitim Yazılım

Visual Studio Code Nedir, Ne İşe Yarar?

Visual Studio Code, Microsoft tarafından Windows, Linux ve MacOS için geliştirilen bir kaynak kodu düzenleyicisidir. 

JavaScript, TypeScript ve Node.js için yerleşik destekle birlikte gelir ve diğer dillere (C, C #, Java, PythonPHP ve Go gibi) destek verir. 

Visual Studio Code, hata ayıklama özellikleriyle, gelişmiş web ve bulut uygulamaları üstünde kodları düzenlemeye, yeniden tanımlamaya ve optimize etmeye yarar. Visual Studio Code tamamen ücretsiz olup, dilediğiniz gibi kullanabilir, kodlarını inceleyebilir ve kendi ihtiyaçlarınıza göre değişim yapabilirsiniz. Uygulama, çoklu platform desteğine sahip olduğu için Linux, Mac OS X ve Windows üzerinde çalışır ve programcılar için yaklaşık 30 programlama dili desteği sunar.

Hafif olma ve hızlı başlama fikrinin yanı sıra, VS Code değişkenler, yöntemler ve içe aktarılan modüller için IntelliSense kod tamamlama özelliğine sahiptir; grafiksel hata ayıklama; linting, çoklu imleç düzenleme, parametre ipuçları ve diğer güçlü düzenleme özellikleri; şık kod gezintisi ve yeniden düzenleme; ve Git desteğini içeren yerleşik kaynak kodu kontrolünü içerisinde bulundurur.

Kullandığı yazılım geliştirme ortamı bir geliştirici için çok önemlidir. Bu nedenle en doğru geliştirme ortamını seçip kullanmak hem zaman hem de maliyet olarak sizleri koruyabilir. 

Visual Studio uygulamaları, kullanıcılarına arayüzlerini geliştirmek ve yardımcı olmak adına birtakım görsel tasarım aracı sağlamaktadır. Bu araçlar şunlardır; Windows Form Tasarımcısı (Windows Form Designer), WPF Tasarımcısı (WPF Designer), Web Tasarımcısı/Geliştiricisi (Web Designer/Development), Sınıf Tasarımcısı (Class Designer), Veri Tasarımcısı (Data Designer), Eşleştirme Tasarımcısı (Mapping Designer).

Daha detaylı bilgi almak için 
https://code.visualstudio.com/

Kaynaklar:

  • argenova.com.tr
  • ata.com.tr
  • webtekno.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.